Call To Action چیست

Call To Action چیست
دعوت به اقدام

Call To Action چیست؟ زمانی که یک محتوا را برای سایت خود می‌نویسید، باید در انتهای آن بخشی را برای دعوت از مخاطب و خواننده در نظر بگیرید. در دنیای دیجیتال مارکتینگ این کار را CTA می‌نامند. در این هنگام شما باید به دنبال استفاده از عبارات و کلماتی باشید که باعث جذب مشتری شده و در نتیجه بتواند با بیشترین میزان جذابی او را به سمت عملی که در ذهن شماست، هدایت کند. در این مطلب به معرفی Call To Action و نکات پیرامون آن پرداخته‌ایم تا با استفاده از ساده‌ترین روش‌ها و به صورت نامحسوس بتوانید آن را در میان محتواهای خود جای دهید.

معنی Call To Action چیست؟

این عبارت یک اقدام است. اقدام به عملی که در ذهن نویسنده قرار گرفته است. کال توی اکشن می‌تواند یک تصویر باشد. یک نوشته باشید یا هر چیزی که بتواند مشتری را ترغیب به عملی خاص کند. این پیام ممکن است یک خطی، یک لینکی، یک دکمه‌ای در شبکه‌های اجتماعی یا سایت شما باشد. این بخش از محتوا، اقدام مورد نظر شما را در اختیار کاربر قرار خواهد داد. کال تو اکشن، لزوما نباید برای یک خرید باشد. می‌تواند بخشی برای ثبت اطلاعات یا دانلود یک اپلیکیشن باشد.

Call To Action چیست

انواع Call to Action چیست؟

 CTA انواع مختلفی دارد که می‌توانیم در میان آنها به موارد زیر اشاره کنیم:

دکمه دعوت به عمل

یکی از روش‌های متداولی است که یک دکمه دعوت برای اقدام یا عمل در آن به کار برده می‌شود. طراحی جذاب و متفاوت این دکمه در انتهای محتوای شما یا در بخش‌های مختلف آن باعث می‌شود تا بهتر دیده شود و در نتیجه کاربر را به صفحه خاصی هدایت خواهد کرد.

دکمه “بیشتر بخوانید”

یکی از انواع CTA است که در صفحات متنی قرار می‌گیرد. برای قرار دادن این عبارت در محتوا باید متنی بسیار جذاب را تولید کنید، تا جایی که مخاطب بخواهد برای خواندن ادامه محتوای شما روی این دکمه کلیک کرده و وارد صفحه دیگر شود.

دکمه ثبت نام و پرکردن فرم

این اقدام، برای برخی از سایت‌هایی قرار می‌گیرد که نیازمند اطلاعات مشتریان هستند. در واقع کاربر باید بتواند برای پر کردن این فرم‌ها ترغیب شود و سپس آن را ارسال کند. می‌توانید یک تشویقی را برای کاربرانی که ثبت نام کرده و فرم را پر می‌کند در این بخش قرار دهید.

دکمه اشتراک گذاری مطالب

یکی دیگر از CTAهایی که در سایت‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود، درخواستی است که از مخاطب خواسته می‌شود تا ارشتراک گذاری را در شبکه‌های اجتماعی انجام دهد. زمانیکه کاربر روی این دکمه کلیک کند، لینک را دریافت خواهد کرد که می‌تواند آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارد.

دکمه درخواست خرید

این دکمه برای CTA، یکی از مهمترین انواع کال تو اکشن است. باید به گونه‌ای آن را قرار دهید که بتواند مشتری را به خرید هدایت کند.

دکمه چت آنلاین

مخاطبان قبل از خرید ممکن است نیازمند دریافت اطلاعات باشند. دکمه چت آنلاین در لحظه به مخاطبان کمک می‌کند تا به آنچه که می‌خواهند دست پیدا کند. این دکمه باید با جذابیت کامل طراحی شود و با راحت‌ترین روش ممکن اجازه دهد تا کاربر از آن استفاده کند.

دکمه ثبت نام در رویدادها

طراحی یک CTA جذاب باعث می‌شود تا کاربر با بهترین شکل ممکن از رویدادهای مربوط به کسب و کار شما باخبر شود. با این وجود کاربران بیشتری وارد سایت شما خواهند شد. به عنوان مثال مسابقه، نمایشگاه و … را با یک Call To Action جذاب به سایت خود هدایت کنید.

دکمه مشاهده محصولات و خدمات

اگر بخواهید افراد تنها از خدمات شما دیدن کنند و محصولات شما را ببینند. باید یک Call To Action، مناسب طراحی کنید. اینکار باعث می‌شود تا ترافیک باالایی وارد سایت شما شده و در نتیجه نرخ تبدیل این ورودی‌ها در بالاترین حد خود قرار گیرد. به عنوان مثال 20 درصد تخفیف خرید قالب برای 20 نفر اول و مواردی از این قبیل…

اهداف طراحی Call to Action چیست؟

کال تو اکشن

هر CTAیی که در سایت قرار می‌گیرد، هدفی خاص را به دنبال خواهد داشت. جدول زیر اصلی‌ترین هدف این دکمه‌ها را به شما معرفی می‌کند:

به اشتراک گذاری مطالب و صفحات شما کمک می‌کند.
باع تشویق مشتریان به مشارکت در بخش‌های مختلف نظرات و دریافت تحربیات آنها خواهد شد.
به برندسازی شما کمک می‌کند.
باعث تشویق کاربران به بررسی صفحات مختلف سایت شما خواهد شد.
امکان درایفت فالور و عضو در شبکه‌های اجتماعی را به شما خواهد داد.
باعث ترغیب مشتریان به خواندن ادامه مطلب شما خواهد شد.
بدر حمع آوری اطلاعات مهم مشتریان و مخاطبان به شما کمک خواهد کرد.
باعث ترغیب مشتریان به خرید و افزایش فروش خدمات و محصولات شما خواهد شد.

عوامل موثر در طراحی CTA چیست؟

  • رنگ CTA باید متمایز با رنگ و متن صفحه شما باشد.
  • شکل یک دکمه CTA، باید نسبت به بقیه سایت شما متفاوت باشد.
  • می‌توانید چند CTA را در سایت خود قرار دهید.
  • فضای اطلراف CTA را باید خالی و سفید قرار دهید تا دکمه آن بهتر دیده شود.
  • اندازه CTA، بهتر است بزرگ وباشد اما نه به اندازه‌ای که باعث کم شدن محتوای صفحه شما شود.
  • باید بتواند ذهن مخاطب را برای صفحه جدید آماده کند.
  • باید فرم مورد نظر شما ساده و کوتاه طراحی شود تا زمان زیادی را از مشتری نگیرد.
  • محل قرار گیری CTA بهتر است در انتهاب متن باشد.
  • می‌توانید یکی هدیه را برای مخاطبان قرار دهید.

سخن پایانی

Call To ACTION، یکی از فاکتورهای مهم در زمینه سئو و بهینه سازی سایت شماست. در واقع این دکمه باعث می‌شود تا کاربر روی لینکی که شما مشخص کرده‌اید کلیک کند و در نتیجه وارد صفحه مورد نظر شما شود. باید بتوانید کال تو اکشن، را با بهترین شکل ممکن در سایت خود قرار دهید. ویژگی‌هایی که در اینجا به آنها اشاره شد، می‌تواند با بهترین شکل ممکن، مخاطبان را به سمت شما جلب کند. برای مشاهده دیگر مطالب در مورد سئو می‌توانید دیگر مقالات موجود در دسته بندی سئو در سایت ساز افگیگا را مطالعه کنید.

دیدگاه ها

نوشتن دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *