SMO چیست؟

SMO چیست؟
SMO چیست؟

SMO چیست? SMO یکی از روش‌های بازاریابی بوده و مخفف عبارت Social Media Optimization است. این عبارات شامل کلیه فعالیت‌هایی است که برای مدیریت و رشد یک کسب و کار و بهینه سازی آن به گونه‌ای که کاربر می‌پسندد، انجام می‌شود. این گزینه یک استراتژی است که در بازاریابی دیجیتال از آن استفاده می‌شود. هرچه این عملیات بهتر انجام شود، آگاهی بیشتری در مشتریان ایجاد شده و در نتیجه مشتریان بیشتر جذب شما خواهند شد.

هدف اصلی SMO چیست؟

هدف اصلی SMO حضور در فضای مجازی است. در روزهایی که کاربران بخش زیادی از روز خود را در فضای مجازی می‌گذرانند، این استراتژی نقش موثری را در این مسیر بازی می‌کند. شما می‌توانید با SMO برند خود را تقویت کنید و باعث بیشتر دیده شدنتان در فضای آنلاین شوید. به دنبال این فرایند قطعا فروش بالاتری را به دنبال خواهید داشت.

SMO بهینه سازی شبکه‌های اجتماعی است که هدف آن آشنایی و اعتماد مشتریان به کسب و کار شماست. در واقع این کار باعث می شود تا مخاطبان نظر دیگر مشتریان را نیز ببینند و در تصمیم گیری خود دقت بیشتری داشته باشند.

نکته مهم در SMO

اهمیت SMO

با وجود اینکه SMO برای یک سایت مهم و ضروری است. اما این به معنی دریافت بک لینک های زیاد در آن نخواهد بود. این موضوع به هیچ عنوان بهینه سازی نبوده و نباید در این مسیر زیاده روی شود. مطمئنا پیوستن به هر صفحه‌ای نمی‌تواند برایش ما مفید باشد و تاثیر آن را تنها در مدت زمان طولانی خواهید دید.

بهترین روش اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی زمانی است که لینک صفحه مورد نظر شما توسط یک فرد دیگر در این فضا قرار داده شود. همچنین اگر اشتراک گذاری لینک‌ها را بدون برنامه و به صورت کاملا تصادفی انجام دهید، احتمالا نارضایتی کاربرانتان را خواهید داشت. به مرور، این مخاطب از شما دور شده و دیگر تمایلی به استفاده از خدماتتان نخواهد داشت. شما باید عملیات SMO را به گونه‌ای انجام دهید که مخاطبانتان به آن علاقه دارند.

دلیل نیازمندی شما به SMO چیست؟

در سال 2013 بود که گوگل تغییری اساسی را در الگوریتم‌های خود انجام داد. یکی از این الکوریتم‌ها Hummingbird بود که نحوه تفسیر برخی از کلمات در این موتور جستجو را تغییر داد.

اشتراک گذاری در شبکه‌‎های اجتماعی یکی از رتبه‌بندی‌های مهمی است که شاید امروز کمی بی‌اهمیت باشد، اما در آینده نقش اساسی را خواهد داشت. بر طبق Hummingbird، محتواهای معتبر و قابل اشتراک گذاری بسیار ارزشمند هستند. این صفحات توسط مخاطبان به اشتراک گذاشته شده و در نهایت هرچه این اشتراک گذاری بهتر باشد، رتبه بالاتری به آن اختصاص داده خواهد شد.

اهمیت بهینه سازی رسانه های اجتماعی
افزایش ترافیک سایت
معرفی خدمات و محصولات جدید
آشنایی با ترجیحات و اهداف کاربران
مشاهده و تحلیل نظر کاربران
جذب کاربران فعال در شبکه های اجتماعی مختلف
سرعت در اشتراک مطالب
آشنایی بیشتر با رقبا
افزایش فروش خدمات و محصولات
امکان برقراری ارتباط بهتر آسان با کاربران جدید

نکات مهم در بهینه سازی شبکه های اجتماعی

smo چیست و چه اهمیتی دارد؟
 • یک آنالایز کلی را از مخاطبان خود داشته باشید.
 • پلتفرم‌های مختلف را برررسی کنید و ببینید که کدام یک برای محتوای شما مناسب است.
 • سعی کنید در شبکه‌های اجتماعی مختلف صفحه‌ای را برای کسب و کار خود ایجاد کرده و روی آنها زمان بگذارید.
 • رقبایتان را آنالیز کنید و از آنها ایده بگیرید.
 • از کارمندان، دوستان و اطرافیانتان بخواهید تا محتوایی که منتشر کرده‌اید را در شبکه‌های اجتماعی خود قرار دهند.
 • سعی کنید از محتواهای تصویر در شبکه اجتماعی خود استفاده کنید. حتی اگر از شبکه احتماعی استفاده می‌کنید، که متن محور هستند.
 • از یوتیوب غافل نشوید. محتوای این پلتفررم در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می‌شود.
 • به دنبال هشتگ‌های مناسب باشید. اما در استفاده از آنها زیاده روی نکنید.

تفاوت SMO و SEO چیست؟

Seo مجموعه‌ای از استراتژی‌های مهم است که هدف اصلی آن جذاب افراد بیشتر به سایت شماست. SMO؛ بخشی از سئوست که در شبکه‌های مجازی مخطابان و مشتریان شما را پیدا می‌کند.

تاثیر شبکه های اجتماعی روی SMO

 • Google+: تاثیر خوب روی سئوی سایت / تاثیر در کمتر از یک روز / امکان اشتراک گذاری مطالب سایت
 • Facebook: تأثیر مثبت و خوب روی سئو سایت / امکان انتشار مستقیم ویدئو در فیس‌بوک و هم چنین لینک گرفتن از یوتیوب / افزایش سرعت Index سایت ، سئو و محبوبیت سایت
 • Twitter: افزایش سئو سایت شما / اشتراک گذاری بالا
 • Linkedin: محیط برای قرار دادن مقالات
 • Instagram: بهبود کسب و کارتان / ساخت Business Page / معروف شدن اسم برندتان / روی سئوی سایت کمتر تاثیر دارد.
 • تلگرام: تاثیر ویژه ای بر بهبود رتبه سایت نخواهد گذاشت / نوشتن محتوا با هدف ترغیب

برای بهینه سازی شبکه های اجتماعی از کجا شروع کنیم؟

SMO

برای انکه بتوانید این روش بازاریابی را در کسب و کار خود به کار ببرید، نیازمند شناخت انواع شبکه‌های احتماعی خواهید بود تا در نهایت بتوانید بهترین مکان را برای انشتار و دریات نتیاج موثر انتخاب کنید. سپس یک حساب کاربری با پروفایل و عنوانی مناسب ایجاد کرده و به دنبال ارتقای آن باشید. در افگیگا نیز این صفحات وجود دارد که تا به امروز نقش مهمی را در جذب کاربران و مخاطبان داشته است.

دیدگاه ها

نوشتن دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *