سوشال مدیا مارکتینگ یا SMM چیست؟

سوشال مدیا مارکتینگ یا SMM چیست؟
SMM-چیست

سوشال مدیا یکی از بهترین مدل‌های دیجیتال مارکتینگ است که در آن با استفاده از روش‌های مختلف مانند شبکه‌های اجتماعی، پلتفرم‌های آنلاین و وبسایت، تبلیغات برند یا محصول انجام می‌شود. این مدل از تبلیغات را با نام بازاریابی شبکه‌های اجتماعی نیز می‌شناسند. در این روش بازاریابی، یک مدیر دیجیتال مارکتینگ، از مهارت‌های خود استفاده کرده و مشتریانی را به صورت آنلاین پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار می‌کند. در واقع از این طریق محصولات و خدمات یک کسب و کار را به دیگران معرفی می‌کند.

بهترین ابزارهای سوشال مدیا مارکتینگ یا SMM چیست؟

SMM چیست؟

در دنیای دیجیتال مارکتینگ انواع مختلفی از صفحات مجازی وجود دارد که در اینجا می‌خواهیم به معرفی برخی از آنها بپردازیم:

فیسبوک FaceBook

بر اساس آماری که در سال 2019 درباره شبکه‌های اجتماعی عنوان شده نزدیک به 2.4 میلیارد کاربر در این فضای فیس بوک مشغول بوده و در زمینه موضوعات مختلفی در حال فعالیت هستند. صفحات مختلفی در این پلتفرم وجود دارد که برخی از آنها شخصی و برخی نیز به صورت عمومی و مربوط به کسب و کار هستند. امروزه فیس بوک نیز در میان ایرانیان بسیار محبوب بوده و برای بازاریابان ارزش زیادی دارد.

اینستاگرام Instagram

یکی دیگر از این شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام است. مطمئنا تمام این کسب و کارهایی که در فضای آنلاین می‌بینید، در این شبکه‌ها فعال هستند. یک بازاریاب محتوا می‌تواند در فضای اینستاگرام فعال بوده و تعداد زیادی مشتری را به خود جذب کنند. سود زیادی در اینستاگرام وجود دارد، تا جایی که برخی از آنها حتی درآمدی ماهیان یک میلیارد را دارند. همچنین معرفی محصولات و خدمات نیز در این فضا امکان پذیر است. تولید محتوای ارزشمندو اشتراک گذاری آنها یکی از مهمترنی اقداماتی است که می‌توانید برای کسب و کار خودا انجام دهید.

توییتر Twitter

شبکه‌ اجتماعی توئیتر، یکی از فضاهای مجازی وابسته به متن است. نزدیک به 126 میلیون کاربر در این فضا فعال بوده و بسیاری از بازاریابان در این فضا دارای صفحه هستند. توییتر یک شبکه اجتماعی پرطرفدار است که ورود به آن نه تنها برای کسب و کارهای مختلف بلکه صفحات شخصی مناسب است. نزدیک به 280 کاراکتر را می‌توانید در این مکان قرار دهید و نظرات و پیشنهادات خود را به اشتراک بگذارید.

لینکدین Linkedin

لینکدین نیز یکی دیگر از شبکه‌های مجازی است که نزدیک به 675 میلیون کاربر را در خود جای داده است. گروه سنی 25 تا 45 سال، می‌توانند در این مکان اشتراک داشته و جایی برای تبلیغات و آشنایی است. لینکدین فضای مناسبی برای فروش و تبلیغات نخواهد بود.

یوتیوب Youtube

در شبکه اجتماعی و یوتیوب نیز می‌توانید کلیه ویدئوهایی که مربوط به کسب و کارتان است، را منتشر کنید. در واقع نوعی از بازاریابی است که بر پایه ویدئو قرار گرفته است. برای آنکه بتوانید در این زمینه فعال باشید، باید ویدئوهایی ایجاد کنید که برای کاربرانتان جذاب باشد. تنها با چند ویدئو می‌توانید بفهمید که به چه میزان یوتیوب در پیشرفت کسب و کارتان موثر است.

پینترست Pinterest

رسانه دیگر در بازریابی شبکه‌های اجتماعی، پینترست است که اینروزها نام آن را بیشتر از سایرین می‌شنویم. البته اکنون به میزان کمتری در میان ایرانیان کاربرد دارد اما در هر صورت برای تبلیغات و برندینگ بسیار موثر است.

دلایل استفاده از SMM چیست؟

What is Social Media Marketing (SMM)

این روش بازرایابی یکی از موثرترین پله‌هایی است که در موفقیت کسب و کار شما موثر است. این فرایند باعث می‌شود تا تجربه خوبی را در این زمینه داشته باشید. تاثیر این نوع از بازاریابی را زمانی متوجه خواهید شد که از آن در کسب و کار خود استفاده کنید. دلایل استفاد از این مورد در کسب و کار خود را می‌توانید در موارد زیر ببینید:

دسترسی مناسب به مخاطبان زیاد

اصلی‌ترین دلیلی که استفاده از SMM را در میان کسب و کارهای مختلف مهم می‌کند، دسترسی به تعداد زیادی از مخاطبان است. در این روش میلیون‌ها نفر را پیدا خواهید کرد که به راحتی می‌توانید برند خود را به آن معرفی کنید.

فراهم کردن برندسازی راحت

برندسازی نیز یکی دیگر از اثرات SMM است. زمانیکه در یک شبکه اجتماعی حضور پیدا کنید و محتوایی ارزشمند را تولید کنید، می‌توانید به راحتی خدمات یا محصولاتتان را در اختیار مشتریان خود قرار دهید. تولید محتوایی که برای کاربرانتان مفید باشد، نظر آنها را به شما جلب خواهد کرد.

ارتباط بهینه با مشتریان

در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی شما با گروهی از مخاطبان ارتباط نزدیک خواهید داشت. می‌توانید در این روش به خوبی و به طور مداوم با مشتریان خود در ارتباط باشید و پاسحگوی آنها باشید. در این شرایط حتی به صورت 24 ساعته در ارتباط با مخاطبان خود خواهید بود.

حذف محدودیت جعرافیایی

مزیت دیگر استفاده از شبکه‌هی اجتماعی، تبلیغات هدفمند و کاربرپسند است. بدون آنکه بتوانید محدودیت جغرافیایی را داشته باشد. زمانی که بتوانید خدمات و محصولات خود در این فضا منتشر کنید، مردم در هر کجای دنیا که باشند می‌توانند آن را مشاهده کنند بنابراین محدودیتی در ارائه خدمات خود نخواهید داشت.

تبلیغات خلاقانه و کاربرپسند

فعالان درون شبکه‌های اجتماعی می‌توانند تبلیغات و خلاقیت در این زمینه را در پی خواهد داشت. مطمئنا در یک سایت یا به صورت ضروری نمی‌توانید، این میزان از خلاقیت را داشته باشید. خلاقیت بیشتر باعث جذب بیشتر مخاطبین شما خواهد شد و توجه کاربران را به شما جلب خواهد کرد.

افزایش وفاداری مشتریان

وفاداری که با استفاده از مشتریان ایجاد می‌شود، در نتیجه کیفیت بالای محتوای شما خواهد بود. مطمئنا وفاداری مشتریان به فروش بالاتر خدمات و محصولات شما کمک می‌کند.

سخن پایانی

بازاریابی شبکه های اجتماعی

اکنون متوجه شدیم که SMM چیست و چه تاثیری را در فروش بیشتر و جذب مخاطبان دارد. این فرایند باعث می‌شود تا بتوانید در زمینه ارائه خدمات اینترنتی بهتر فعالیت کنید و در نتیجه بیشترین سهم را در فروش خدمات و محصولاتتان داشته باشید. SMM تنها یکی از روش‌های موثر در بازاریابی است و دیگر فعالیت‌های موجود در این زمینه را می‌توانید در دسته سئو ببینید.

دیدگاه ها

نوشتن دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *