تاثیر impression در سئو

تاثیر impression در سئو
ایمپرشن در سئو

impression در سئو نشان دهنده تعداد دفعاتی است که یک سایت در نتایج گوگل نمایش داده می‌شود. فرض کنید یک کاربر عبارتی را در گوگل جستجو می‌کند. نتایجی که گوگل در اختیار شما قرار می‌دهد، بر اساس ویژگی‌های خاصی است که شما در آن صفحه انجام داده‌اید. یعنی نکات سئویی را در آن رعایت کرده‌اید و باعث شده‌اید تا در نتایج جستجو قرار گیرید. به تعداد دفعاتی که سایت شما به کاربران نمایش داده می‌شود، ایمپرشن می‌گویند.

Impression در سئو به سایت‌های موجود در صفحه دوم گوگل نیز تعلق می‌گیرد؟

impression در سئو، مربوط به سایت‌هایی است که در صفحه اول قرار دارند، اما این به معنی عدم دریافت ایمپرشن در سایت‌های صفحه دوم نیست. اگر کاربر پس از جستجو وارد صفحه دوم نتایج شود، و سایت شما را در میان صفحات موجود در این بخش از نتایج گوگل ببیند، شما یک ایمپرشن را از گوگل دریافت خواهید کرد.

آیا Impression در سئو تنها برای یک بار جستجو است؟

impression در سئو

impression در سئو، تنها برای یکبار جستجوی کاربر نیست، بلکه در هر بار جستجویی که کاربر در سایت‌های مختلفی از شبانه روز انجام می‌دهد و شما در نتایج جستجو نمایش داده می‌شوید، یک ایمپرشن به شما اضافه خواهد شد.

impression در سرچ کنسول گوگل

بهترین زمانی که ما نیازمند impression در سئو هستیم و از آن استفاده می‌کنیم وقتی است که می‌خواهیم سرچ کنسول گوگل را بررسی کنیم و از نتایج آن برای بررسی سایت خود و موفقیت در سئوی آن استفاده کنید. پس از آنکه سرچ کنسول را نصب کردید، در پنجره‌ای در قسمت اور ویو نام Impression را خواهید دید. برای مشاهده این گزینه باید روی عبارت Open Report کلیک کنید و در نهایت بخش مربوط به Total Impression، تمام مواردی که به آن نیاز دارید را در اختیارتان قرار خواهد داد.

افزایش impression در سرچ کنسول گوگل

برای آنکه بتوانید ایمپرشن را در سرچ کنسول گوگل بالا ببرید، می‌توانید از چند روش استفاده کنید:

  • تایتل‌هایی را در زمینه کاری خود انتخاب کنید که دارای بالاترین میزان سرچ هستند.
  • از محتوای باکیفیت در سایت خود غافل نشوید.
  • محتوای خود را به صورت پیوسته و با استراتژی و استفاده از تقویم محتوایی دقیق تولید و منتشر کنید.
  • از عناوینی استفاده کنید که نسبت به دیگر سایت‌های موجود در فضای اینترنت متفاوت‌تر است.
  • از محتواهایی استفاده کنید که در بازه زمانی مورد نظر شما ترند بوده و کاربران آنها را جستجو می‌کنند.

impression در دیگر شبکه‌های اجتماعی

ایمپرشن در سئو

ایمپرشن تنها مربوط به گوگل نیست و در بسیاری از اپلیکیشن‌ها و فضاهای دیگر نیز وجود دارد. در این میان می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • impression در اینستاگرام: تعداد دفعاتی است که پست شما توسط کاربران این شبکه اجتماعی در اینستاگرام دیده می‌شود.
  • impression در توییتر: توییتر نیز همانند اینستاگرام تعداد دفعاتی است که پستی در این فضا دیده می‌شود.

ایمپرشن گرفتن در نتایج موتور جستجو لزوما به معنی این نیست که کاربر بر روی آن کلیک کند.

نقش impression در سئو سایت

یکی از فاکتورهای مهم در سئوی سایت، ایمپرشن است. زمانی که سایت شما در نتایج جستجو نشان داده شود، احتمال کلیک کردن روی آن نیز بیشتر خواهد شد. سایتی که در نتایج جستجو قرار نگیرد، مطمئنا کلیکی نیز روی آن انجام نمی‌شود. بنابراین عدد مربوط به ایمپرشن، بسیار مهم است. هرچه این عدد بالاتر باشد، تعداد کلیک و ورودی‌های ارگانیک در سایت شما نیز بیشتر خواهد بود.

تفاوت Impression و CTR

زمانیکه شما در موتور جستجو نمایش داده می‌شوید، ایمپرشنی را به دست آورده‌اید. زمانیکه روی این نمایش کلیک شود، یک کلیک ارگانیک را به دست می‌آورید. نسبت کلیک به تعداد نمایش را با نام CTR می‌شناسیم که فرمول آن به صورت زیر مشخص می‌شود.

سخن پایانی

ایمپرشن به معنی ورودی کاربران نیست. این عبارت به معنی نمایش داده شدن لینک سایت شما در نتایج جستجو است. بنابراین معیاری برای تشخیص استفاده درست از کلمات کلیدی، سئوی سایت، لینک دهی مناسب و … است که باعث شده از نظر گوگل مهم به نظر برسید و در نهایت شما را در نتایج جستجوی خود قرار دهد. برای محاسبه ایمپرشن در سئو، تنها ابزار، گوگل سرچ کنسول است که در نهایت می‌تواند اطلاعات کاملی را از سایت شما، در اختیارتان قرار دهد. اگر به مباحث مربوط به سئو علاقه دارید، مقاله‌های دیگر این دسته را در سایت ساز افگیگا از دست ندهید.

دیدگاه ها

نوشتن دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *