0 تا 100 کار با ابزار UberSuggest

0 تا 100 کار با ابزار UberSuggest
Ubersuggest چیست

اوبرساجست یا Ubersuggest نامی است که احتمالا از زبان بسیاری از سئوکاران شنیده باشید. ابزاری آنلاین که نقش مهمی را در پیدا کردن کلمات کلیدی دارد. نحوه کار با این ابزار بسیاری آسان بوده و به صورت کامل در این مطلب توضیح داده شده است. در پایان این نوشته متوجه خواهید شد که این آیا این افزونه آمار قابل اطمینانی را در اختیار شما قرار خواهد داد؟

چرا برای پیدا کردن کلمات کلیدی نیاز به ابزار آنلاین داریم؟

استفاده-از-کلمات-کلیدی

ابزارهای آنلاینی که در فضای وب موجودند، حاوی اطلاعاتی هستند که از وبسایت‌های رقیبان شما دریافت شده است. این ابزارها در هر ثانیه کلیه اطلاعاتی که توسط یک وبسایت وارد فضای اینترنت می‌شود، را بررسی کرده و در نهایت آنها را به صورت ارقام و نمودارهای مختلف در اختیار شما قرار می‌دهد. به همین دلیل است که برخی از آنها به صورت غیر رایگان در دسترس هستند. چرا که داده‌هایشان برگرفته از اطلاعات چندین وبسایت مختلف است.

فرض کنید که شما کسب و کاری را به تازگی راه اندازی کرده‌اید. برای یافتن مخاطبان خود نیاز دارید، تا سلایق آنها را بشناسید. مطمئنا این کار تنها با پرس و جو انجام نخواهد شد یا در صورت انجام هم اطلاعات شما کامل نخواهد بود. در نهایت شاید بتوانید اطلاعاتی را تنها از منطقه یا شهر خود دریافت کنید. اینجاست که یک ابزار آنلاین کار شما را برای کسب اطلاعات کافی در مورد سلیقه مشتریانتان راحت‌تر خواهد کرد. این ابزارها به شما می‌گویند که مشتریان شما به دنبال چه چیزهایی هستند.

برای مشاهده دیگر ابزارهای آنلاینی که برای پیدا کردن کلمات کلیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد به مقاله مربوط به “10 ابزار رایگان برای پیدا کردن کلمات کلیدی فارسی و انگلیسی” مراجعه کنید.

Ubersuggest چیست؟

قبل از آنکه بخواهیم در مورد نحوه کار با این ابزار آشنا شویم، بهتر است یک آشنایی کوتاهی با آن داشته باشیم. در فضایی که این ابزار در اختیارتان قرار می‌دهد، می‌توانید به راحتی کلمات کلیدی مناسبی را پیدا کنید. همچنین ایده‌هایی را در قالب موضوع یا عبارات مختلف با این کلمات کلیدی در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

یکی از مزیت‌های Ubersuggest نسبت Semrush و Ahref رایگان بودن آن است. البته در هر روز می‌توانید 3 کلمه کلیدی را در این وبسایت وارد کنید.

آموزش کار با ابزار Ubersuggest

اکنون می‌خواهیم کار با Ubersuggest را شروع کنیم. برای ورود به فضای این ابزار باید وارد سایت Ubersuggest شوید. بنابراین فضایی را مانند زیر خواهید دید.

Ubersuggest چیست

در بخشی که با عبارت Enter a domain or keyword مشخص شده، باید یک عبارت یا کلمه کلیدی را وارد کنید. بخش کنار این قسمت مربوط به انتخاب نام کشور است. سپس با کلیک کردن روی گزینه Search، کار شما با ابزار شروع خواهد شد.

ما در این قسمت کلمه کلیدی سایت ساز را وارد کرده‌ایم. همانطور که می‌بینید، اطلاعات کاملی از آن را در اختیار ما قرار داده است:

  • Search Volume: این عنوان مربوط به تعداد دفعاتی است که کلمه کلیدی وارد شده توسط شما در یک ماه جستجو شده است.
  • Seo Difficultly: این قسمت به شما نشان می‌دهد که بالا آوردن یک صفحه با استفاده از این کلمه کلیدی تا چه میزان دشوار است؟
  • Paid Difficulty: این گزینه نیز مربوط تبلیغات پولی است. در واقع نشان می‌دهد که با استفاده از این کلمه کلیدی، دریافت امتیاز از تبلیغات پولی تا چه میزان مشکل است.
  • Cost Per Click: این بخش مربوط به هزینه‎‌ای است که برای تبلیغات سایت خود باید به ازای هر کلیک پرداخت کنید.

Ubersugges ابزار بسیار دقیقی است که از برنامه ریز کلمه کلیدی Google برای ارائه اطلاعات استفاده می‌کند.

کار-با-ابزار-Ubersuggest

کمی پایین‌تر از بخشی که در بالا معرفی شد، گزینه‌ای به نام Keyword Ideas به چشم می‌خورد. این بخش شامل لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با آن چیزی است که شما در کادر اول وارد کرده‌اید. البته ممکن است تعدادی از کلمات کلیدی نامربوط به حوزه کاری‌تان را نیز شامل شود. به عنوان مثال در تصویر بالا اسامی سایت سازمان امور مالیاتی و … را نیز می‌بینیم. باید از این لیست کلمات دلخواهتان را پیدا کنید. گزینه View All Keyword Ideas، اطلاعات کاملتری را به شما خواهد داد.

فضای Ubersuggest پس از ثبت نام

ثبت-نام-در-اوبرساجست

مراحلی که در بالا عنوان شد، به صورت رایگان اطلاعات مورد نیاز برای کسب و کار شما را در اختیارتان قرار خواهد داد. برخی از افراد برای اتصال آن به Search Console و انجام کارهای پیشرفته‌تر از نسخه‌های غیر رایگان استفاده می‌کنند.

تصویر بالا مربوط به فضایی است که پس از ثبت نام در این ابزار می‌بینید. همانطور که در سمت چپ این آن مشخص کرده‌ایم در ابتدای ورود به آن تا 7 روز می‌توانید از امکانات این قسمت به صورت رایگان استفاده کنید و پس از آن تمام فعالیت‌ها نیازمند پرداخت هزینه خواهد بود.

در این قسمت اطلاعات کاملتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. بخشی مربوط به وارد کردن کلمه کلیدی یا دامنه مورد نظر شماست. قسمت‌های بعدی شامل کلیه اطلاعات مورد نیاز برای بررسی، مانند کلمات کلیدی مرتبط، میزان ترافیک، بک لینک‌ها و … خواهد بود.

چگونه در سایت Ubersuggest ثبت نام کنیم؟

اگر ثبت نام شما در Ubersuggest با استفاده از اکانت گوگلی باشد که سرچ کنسول به آن متصل است، می‌تواند اطلاعات کامل را از وبسایت شما دریافت کند. برای جلوگیری از این کار می‌توانید با جیمیلی ثبت نام کنید که به هیچ سرچ کنسولی متصل نیست. در هر صورت روش ثبت نام در هر دو حالت شبیه به هم و از طریق Sign In در صفحه اصلی سایت است.

 ابزار Ubersuggest اطلاعاتش را از کجا به دست می‌آورد؟

Ubersuggest، اطلاعات بسیار دقیقی را از سرچ کنسول وبسایت‌هایی که در آن ثبت نام کرده‌اند، در اختیار دارد. با استفاده از این اطلاعات، یک لیست بسیار دقیق بر اساس آنچه که شما می‌خواهید، در اختیارتان قرار می‌دهد.

Ubersuggest یک ابزار کاربر پسند است. در این وبسایت، همه چیز به گونه‌ای طراحی شده که صاحبان وبسایت‌ها بتوانند حتی بدون دانش فنی در زمینه سئو از آن استفاده کنند.

گذری کوتاه به سرچ کنسول

حالا که صحبت از سرچ کنسول شد، بهتر است کمی در مورد این ابزار نیز توضیح دهیم. با ورود به وبسایت آن شاهد یک پلتفرم گسترده خواهید بود. یک سرویس آنلاین که برای حفظ و کنترل سایت از آن استفاده می‌شود. این افزونه به شما کمک می‌کند که بتوانید بهتر خود را در نتایج جستجوی گوگل بالا بیاورید.

در گذشته به این پلتفرم گوگل وبمستر تولز گفته می‌شد. شما می‌توانید به محض اتصال به این بستر، کلیه اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت نمودار یا داده‌های مختلف در اختیار داشته باشید. همچنین اطلاعاتی در مورد صفحات ایندکس شده شما، تعداد کلیک‌‎ها، تعداد ورودی‌ها به سایت و … نیز توسط این ابزار قابل انجام است. به واسطه همین اطلاعات کامل است که اوبر ساجست، از آن استفاده می‌کند.

سخن پایانی

Ubersuggest تنها یک ابزار آنلاین برای پیدا کردن کلمات کلیدی است. لیستی که این وبسایت در اختیار شما قرار می‌دهد، شامل بسیاری از عبارات و کلماتی است که ممکن است برای کسب و کارتان مناسب نباشد. بنابراین کار نهایی را در انتخاب موارد مناسب خود شما انجام می‌دهید. پیشنهاد ما به شما ترکیب ابزارهای آنلاین مختلف در کنار یکدیگر است تا بتواند فهرستی کاملتر را در اختیارتان قرار دهد.

این ابزارها در کنار دیگر افزونه‌ها و وبسایت‌های آنلاین برای سئوی سایت شما بسیار مهم و ضروری هستند. اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار را داشته و نیاز به طراحی یک سایت پیشرفته و پس از آن استفاده از این ابزار آنلاین را دارید، می‌توانید از خدمات طراحی سایت افگیگا استفاده کنید.

دیدگاه ها

نوشتن دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *