0 تا 100 کار با ابزار SPYFU

0 تا 100 کار با ابزار SPYFU
کار-با-افرونه-اسپای-فو

یکی از ابزارهای مهم در بررسی سایت رقبا از نظر کلمات کلیدی ابزار SPYFU است. این افزونه اطلاعات بسیاری کاملی از هر وبسایتی که شما در نظر دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد. این اطلاعات در قالب تصاویر، نمودار و جداول به شما ارائه شده و قابلیت‌های دیگری برای بررسی بیشتر را نیز خواهند داشت. در این مطلب می‌خواهیم به طور کامل به معرفی این افزونه پرداخته و اطلاعات کاملی از نحوه کار با آن را در اختیارتان قرار دهیم.

آیا ابزار SPYFU رایگان است؟

متاسفانه ابزار SPYFU نیز همانند بسیاری از ابزارهای دیگر دارای دو نسخه پولی و رایگان است. اگرچه نسخه رایگان به خوبی می‌تواند اطلاعات کاملی را در اختیار ما قرار دهد، اما دست شما برای دریافت برخی از اطلاعات نیز بسته است.

ابزار SPYFU چه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهد؟

جمع آوری اطلاعاتی کامل از کلمات کلیدی که رقبای شما استفاده کرده‌اند، اولین کاری است که باید انجام دهید. با استفاده از ابزار SPYFU می‌توانید بر اساس نمودارهایی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، متوجه شوید که کدام یک از کلمات کلیدی به کار برده شده توسط این وبسایت‌ها موفق بوده و شما هم از آنها استفاده کنید.

همچنین گزارش کاملی از تعداد این کلمات کلیدی و رتبه‌های که سایت مورد نظر از طریق آنها کسب کرده است را در اختیار خواهید داشت. علاوه بر این می‌توانید متوجه شوید که این وبسایت‌ها از چه روش‌هایی که برای افزایش رتبه وبسایتشان استفاده کرده‌اند؟

می‌توانید کلمات کلیدی اشتراکی را در میان وبسایت‌های رقیب پیدا کرده و از آنها در محتوای خود استفاده کنید. در نهایت نیز اطلاعات کاملی از بک لینک‌هایی که در تمام مدت فعالیت خود از آن استفاده کرده‌اند را در اختیارتان قرار خواهد داد.

نحوه کار با ابزار SPYFU

آموزش ابزار SPYFU

برای استفاده از این ابزار نیازمند طی کردن مراحل پیچیده‌ای نخواهید داشت. کافی است موارد زیر را پس از ورود به سایت اسپای فو انجام دهید.

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، فضای ابزار SPYFU همینقدر ساده است. برای کار با آن کافی است در قسمتی که به رنگ سبز مشخص شده، آدرس سایت مورد نظرتان را وارد کنید. پس از آن با کلیک کردن روی گزینه سرچ منتظر بمانید تا اطلاعات مورد نیازتان در اختیار شما قرار داده شود.

پس از جستجو وارد صفحه‌ای خواهید شد که تمام اطلاعات مورد نیاز برای سایت وارد شده در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این اطلاعات هم می‌توانند به صورت کلی به شما نمایش داده شوند و هم می‌توانید با کلیک کردن روی گزینه‌هایی که در سمت چپ صفحه واقع شده، آنها را به صورت جداگانه بببینید.

کار-با-افرونه-اسپای-فو

قسمت‌های کاربردی ابزار SPYFU برای شما کدام است؟

Domain Overview: این بخش اطلاعات کاملی از سایت وارد شده را در یک نگاه کلی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اطلاعات شامل کلمات کلیدی، تعداد کلیک ماهانه، مقایسه ترافیک سرچ ارگانیک یا گوگل ادورز و … است.

Competition: این بخش مربوط به نمایت سایت‌های رقبایی است از نظر ترافیک ارگانیک در بعضی از کلمات کلیدی با کلمات کلیدی مورد نظر شما هم پوشانی دارند. اگر بخواهید هر کدام از آنها را به صورت جداگانه بررسی کنید، می‌توانید روی آنها کلیک کرده و وارد صفحه دیگری شوید.

Shared Keywords: در این قسمت می‌توانید سهم هر کدام از سایت‌هایی که به عنوان رقیب به شما معرفی شده را برای کلمات کلیدی اصلی‌ خود به صورت نمودار ببینید. البته تنها دو سایت در کنار وبسایتی که وارد کرده‌اید در این بخش قرار می‌گیرد.

Top Keyword و Top Page: در این دو بخش می‌توانید 5 تا از برترین کلمات و صفحات برتر سایت وارد شده را بینید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید روی هر کدام از این قسمت‌ها کلیک کنید.

Google Ads History:  گزارشی از تغییرات رتبه بعضی از کلمات کلیدی مورد نظر شما که رقبا به وسیله آنها دریافت کرده‌اند را در اختیار شما قرار می‌دهد.

Inbound Links: مربوط به بک لینک‌هایی است که وبسایت از آن استفاده کرده را به شما نشان می‌دهد. البته فقط به تعداد 5 مورد…

سخن پایانی

افزونه-اسپای-فو

همانطور که مشاهده کردید فکار با ابزار SPYFU بسیار آسان است. همه چیز را مطابق همان چیزی است در توضیحات به شما عنوان شده است. توضیحات کاملتر مربوط به هر مرحله را می‌توانید درون ویدئوی آموزش اسپای فو ببینید. اگر این افزونه برایتان مناسب نبود، می‌توانید از دیگر ابزارهای رایگانی که برای پیدا کردن کلمات کلیدی وجود دارد استفاده کنید. برای آشنایی با این ابزارها مقاله 10 ابزار رایگان برای پیدا کردن کلمات کلیدی فارسی و انگلیسی را بخوانید.

دیدگاه ها

نوشتن دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *