0 تا 100 کار با ابزار KWFinder

0 تا 100 کار با ابزار KWFinder
کیورد-فایندر

برای آنکه بتوانید وبسایت خود را از نظر گوگل بهینه کنید، باید به دنبال پیدا کردن کلمات کلیدی باشید که از نظر کاربران جذاب است. برای پیدا کردن این کلمات ابزارهای مختلفی وجود دارد که KWFinder یکی از آنهاست. اگر انتخاب شما از میان ابزارهای رایگان پیدا کردن کلمات کلیدی، این افزونه‌ است، مطلب زیر را از دست ندهید.

آشنایی کوتاه با KWFinder

زمانیکه شما به دنبال پیدا کردن کلمات کلیدی هستید، باید هدف کاربرانتان را بشناسید تا بتوانید استراتژی درستی را برای کسب و کار خود داشته باشید. این کار باید با استفاده از ابزارهای مختلف انجام شود. KWFinder یکی از آنهاست. این افزونه اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد اما مهمترین آنها در موارد زیر خلاصه می‌شود:

 1. پیدا کردن پر جستجوترین کلمات کلیدی
 2. میانگین جستجوی کلمه کلیدی
 3. میزان ترند شدن یک کلمه کلیدی
 4. میزان سختی کلمه کلیدی
 5. ارائه کلمات مرتبط با کلمه کلیدی شما
 6. نمایش سایت‌های رقیبی که از کلمه کلیدی مورد نظر شما استفاده کرده‌‎اند.

شما می‌توانید از این امکانات دوبار در طول روز استفاده کنید. اما برای تعداد دفعات بیشتر حتما باید با پرداخت هزینه، نسخه پرو را دریافت نمایید.

تمام فعالیت‌هایی که از طریق این افزونه انجام می‌شود، به صورت غیر رایگان است.

شروع کار با ابزار KWFinder و پیدا کردن کلمات کلیدی

برای شروع باید وارد صفحه مربوط به این ابزار با آدرس https://kwfinder.com/ شوید. پس از آن صفحه‌ای مانند زیر را مشاهد خواهید کرد:

کیورد-فایندر

تمام امکاناتی که توسط این ابزار قابل انجام است به صورت کاملا واضح بوده و حتی بدون داشتن دانش فنی می‌توانید از آن استفاده کنید.

کیورد-فایندر

تب اول:

قسمتی که در اولین تب با نام Search By Keyword مشخص شده دارای فیلدهای مشخصی است که هر کدام برای تعیین ویژگی‌های مختلف در نظر گرفته شده‌اند:

 • قسمت اول مربوط به وارد کردن کلمه کلیدی است.
 • قسمت دوم مربوط به مکانی است که می‌خواهید آن کلمه را در آن جستجو کنید.
 • قسمت سوم مربوط به زبان است.
 • در نهایت نیز گزینه Find Keyword در مدت زمان کوتاهی اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار خواهد داد.

تب دوم:

 • در این بخش یک فیلد برای قرار دادن URL را خواهیم داشت.
 • قسمت بعدی در این تب مکان جستجو را به شما نشان می‌دهد.
 • و گزینه آخر مربوط به دستور جستجوی توسط ابزار است.

پس از ثبت نام در این سایت، تنها 10 روز فرصت دارید تا از خدمات رایگان آن استفاده کنید.

پیدا کردن کلمات کلیدی با استفاده از ابزار Find Keyword

برای آنکه بتوانید از فرصت 10 روزه خود استفاده کرده و ابزار KWFinder را بشناسید، باید پس از کلیک روی جستجو، اطلاعات خود شامل ایمیل و پسورد را وارد کرده و سپس از طریق لینکی که برای شما ارسال می‌شود، بقیه مراحل را تکمیل کنید.

KWFinder و نحوه کار با آن

تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، پس از ورود، ثبت نام و انجام مراحلی است که در بالا عنوان شد. به عنوان مثال کلمه طراحی سایت را در بخش مربوطه وارد کرده و لیستی از کلمات کلیدی مرتبط را با ویژگی‌های مختلف دریافت کردیم. هر کدام از قسمت‌هایی که در اینجا می‌بینید، مربوط به ویژگی خاصی از کلمه کلیدی است که نمایش داده شده است. این موارد را با هم می‌شناسیم:

 • Trend: مربوط به حجم جستجوهای این عبارت است.
 • Serach: به عنوان عددی برای میزان جستجوی ان عبارت در طول یک ماه است.
 • CPC: تعداد کلیک‌های آن عبارت را در ماه نشان می‌دهد.
 • PPC: میزان مبلغی که برای هر کلیک آن عبارت باید پرداخت کنید را نشان می‌دهد.
 • KD: میزان سختی کلمه را نمایش می‌دهد.

چگونه کلمات کلیدی مناسب را با ابزار KW finder پیدا کنیم؟

کیورد-فایندر

به طور کلی کلمات کلیدی که در متون مختلف به کار می‌روید، در چند دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شوند. شما باید این عبارات و کلمات را به گونه‌ای جستجو کنید که بتوانید از آنها با توجه به کاربردی که دارند استفاده کنید. سه دسته بندی اصلی را برای این کلمات در این قسمت عنوان کرده‌ایم:

کلمات کلیدی اصلی

اینها همان عباراتی هستند که دقیقا به موضوع متن اشاره دارند. مثلا کلمه کلیدی اصلی ما در این متن KWfinder است. این کلمه باید به گونه‌ای باشد که تمام آنچه که در متن شما وجود دارد را به مخاطب برساند.

کیوردهای ثانویه

این کلمات یا عبارت، کار کلمه کلیدی اصلی را تکمیل می‌کنند. معمولا کمی طولانی‌تر هستند، اما نسبت به انواع اول کمتر جستجو می‌شوند. مثلا می‌توانیم به عبارت مزیت KWfinde در این مطلب اشاره کنیم.

کیوردهای تکمیلی یا اضافه

سومین دسته مربوط به کیوردهایی هستند که از دو نوع دیگر طولانی‎‌تر بوده و به آنها کیوردهای Long Tail نیز گفته می‌شود. این عبارات نسبت به دو مدل قبلی کمتر سرچ می‌شوند اما تاثیر مهمی را در بهینه سازی دارند. به عنوان مثال نحوه کار با ابزار KWfinder در این مطلب اشاره کنیم.

سخن پایانی

کیورد-فایندر

برای انتخاب یک کلمه کلیدی، ابزارهای زیادی وجود دارد. باید افزونه‌ای را انتخاب کنید که بتواند متناسب با آنچه که شما می‌خواهید عمل کرده و در نتیجه بهترین کلمات کلیدی را در اختیارتان قرار دهد. KWFinder یکی از آنهاست. قبل از آنکه بخواهید از این ابزارها استفاده کنید باید به فکر یک سایت مناسب برای خود باشید. این وبسایت می‌تواند با استفاده از افزونه‌های رایگان یا پلتفرم‌های اختصاصی در اختیار شما قرار گیرد. انتخاب نوع سایت‌ها کاملا به سلیقه شخصی و بودجه شما بستگی دارد.

دیدگاه ها

نوشتن دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *