برچسب چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

برچسب چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟
برچسب در سایت

برچسب گذاری یا دسته بندی؟ عده زیادی هنوز تفاوت این دو عبارت را در فضای آنلاین نمی‌دانند. هر دوی این موارد کاربردی بوده و برای مرتب‌سازی مطالب موجود در یک سایت یا وبلاگ لازم و ضروی است. در این مطلب می‌خواهیم به نکاتی بپردازیم که دانستنشان برای برچسب گذاری در سایت مهم و ضروری است.

برچسب چیست؟

در برخی از سایت‌ها با وجود دسته بندی های مناسبی که وجود دارد، باز هم کاربران نمی‌توانند به آنچه که در ذهنشان است، دسترسی داشته باشند. برچسب‌ها از دسته بندی‌ها کوچکتر هستند. در واقع انتخاب یک تگ‌ها با توجه به موضوع محتوای شما انجام می‌شود. اجازه دهید با یک مثال این موضوع را برایتان روشن‌تر کنیم.

در مطلبی که پیش روی شماست، دسته بندی مربوط به سئو خواهد شد. چرا که زیر دسته‌ای از فرایندهایی است که در سئوی سایت موثر است. اما می‌توانیم این موضوع را به وردپرس نیز ربط دهیم. یا حتی به برچسب، تگ، افزونه‌ها و مواردی از این قبیل که مطمئنا دسته بندی آنها به تنهایی درون سایت وجود ندارد. ما در اینجا تگ وردپرس را برای مطلب پیش رویمان انتخاب کرده‌ایم. با کلیک کردن روی این برچسب می‌توانید به دیگر محتواهای زیرمجموعه آن دست پیدا کنید.

برچسب از دسته بندی کوچکتر است.

کاربرد برچسب چیست؟

برچسب گذاری

با وجود مواردی که عنوان شد عناوینی که در جدول زیر به آنها اشاره شده را می‌توانیم به عنوان کاربرد برچسب بدانیم:

1ایجاد پیوند هوشمندانه بین مطالب سایت
2مهیا نمودن دسترسی کاربر به مشاهده مطالب مرتبط
3معرفی کردن کلمات با اکتیویتی بالا در سایت به موتورهای جستجوگر
4آسان کردن کار برای قالب های وردپرس برای فراخوانی محتوا در بخش های مختلف سایت

زمانیکه شما از برچسب‌های درست استفاده کنید، کاربر می‌تواند به راحتی بین صفحات سایت شما گشته و در نتیجه به آنچه که می‌خواهد دست پیدا کند. همچنین اگر مطلب مرتبطی با صفحه مورد نظر کاربر وجود داشته باشد، از آن مطلع خواهد شد.

علاوه بر این استفاده از برچسب، مشخص می‌کند که کدام کلمه در سایت شما از اهمیت بالاتری برخوردار بوده و آن را به موتورهای جستجو معرفی می‌کند. این کار باعث سئوی بهتر سایت شما خواهد شد.

در نهایت نیز سایت‌های وردپرس یا سایت ساز افگیگا که بر پایه وردپرس برپا شده نیز از این برچسب‌ها برای به نمایش درآوردن محتویات موجود در سایتشان استفاده کنند.

برچسب یکی از روش‌های دسته بندی محتوا در سایت‌های وردپرسی است.

نکات مهم برای انتخاب برچسب چیست؟

اگر می‌خواهید یک برچسب مناسب برای محتوای تولیدی خود انتخاب کنید، باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

کوتاه اما کاربردی باشد…

اگر به سایت‌های مختلف نگاه کنید، هیچ برچسب طولانی را نخواهید دید. تقریبا 3 کلمه برای انتخاب برچسب کافی است. طولانی بودن یک برچسب، روش اشتباهی در سئو سایت است.

تعداد کلمات در آن رعایت شود…

شاید برچسب نقش مهمی را در هدایت کاربران شما داشته باشد، اما همیشه زیاده‌روی نتیجه معکوس دارد. تعداد زیاد تگ‌ها باعث می‌شود تا مخاطبان شما سردرگم شده و در نتیجه نتواند به آنچه که می‌خواهد دست پیدا کند. زیاد بودن این تگ‌ها باعث می‌شود گوگل نتواند برخی از آنها را ایندکس کند.

از تگ‌های قبلی استفاده کنید…

اغلب متخصصان سئو ترجیح می‌دهند تعدادی تگ مشخص را انتخاب کرده و برای سایت خود از آنها استفاده کنند. بهتر است به دنبال موضوعات مورد علاقه کاربرانتان بگردید و تگ‌های مشخصی را با توجه به سلیقه آنها انتخاب کنید. سعی کنید عباراتی را انتخاب کنید که عمومی بوده و بتوانید در نوشته‌های دیگر خود نیز از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال اگر یک سایت فروشگاهی دارید، به هیچ عنوان از نام محصول به عنوان تگ استفاده نکنید.

با اسامی دسته‌ها متفاوت باشد…

سعی کنید از نام دسته‌بندی های سایت خود به عنوان تگ استفاده نکنید. معمولا کاربران می‌توانند به راحتی از طریق دسته بندی به محتوا شما دست پیدا کنند، اما انتخاب آنها به عنوان تگ در محصولی که درون دسته بندی مشابه قرار گرفته عملا بی فایده است.

انتخاب اشتباه برچسب و خداحافظی با رتبه‌های بالای گوگل!!!

Untitled 1 43 سایت ساز افگیگا

اثرات انتخاب نادرست برچسب چیست؟ درست است که برچسب نقش مهمی را در سئوی تصاویر دارد، اما انتخاب اشتباه آنها نیز باعث می‌شود تا گوگل امتیازات منفی را برای آن سایت در نظر بگیرد. در میان مشکلاتی که پس از انتخاب اشتباه برچسب رخ می‌دهد، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

باعث ایجاد محتوای تکراری می‌شود…

انتخاب برچسب اشتباه باعث ایجاد محتواهای تکراری خواهد شد. فرض کنید شما برچسبی را به عنوان ابزار وردپرس انتخاب می‌کنید و در کنار آن تگ دیگری را تحت عنوان افزونه وردپرس ایجاد کرده‌اید. در واقع این دو برچسب محتواهای شبیه به هم خواهند داشت که عملا با عنوان Duplicate Content نمایش داده می‌شود.

باعث ایچاد شباهت‌های موضوعی می‌شود…

فرض کنید که دو محتوای شبیه به هم درون سایت خود دارید که برچسبی یکسان دارند. در این شرایط حتی اگر محتوای شما غیر تکراری باشد اما برای یک کلمه کلیدی مشترک نوشته شده باشد، باعث می‌شود تا ارزش این صفحات کم شده یا به اصطلاح Cannibalization اتفاق بیفتد.

باعث ایجاد صفحات بی ارزش می‌شود…

برچسب‌های ارزش بالایی را در سئوی سایت دارند. استفاده درست از این موارد باعث می‌شود تا جایگاه شما در گوگل بالاتر رود. البته نمی‌توانیم هر برچسبی را مناسب بدانیم. اگر در یک صفحه برچسبی کوتاه و عمومی باشد، ممکن است ارزش زیادی را در سئو نداشته باشد. این صفحات را با نام Zombie Pages می‌شناسند. با افزایش صفحات زامبی، ایندکس آنها در گوگل کمتر خواهد بود.

سخن پایانی

اکنون متوجه شدید که برچسب چیست و چرا باید از آن در محتواهای خود استفاده کنید؟ مطمئنا افراد زیادی از تاثیر این عبارات در سئوی سایتشان بی خبرند اما تنها پس از استفاده از آنها و گذشت مدتی کوتاه می‌توان اثر آن را در سئو متوجه شد. فرقی نمی‌کند که از یک سایت وردپرسی استفاده کنید یا سایتی را داشته باشید که بر اساس برنامه نویسی طراحی شده باشد. برچسب یکی از بخش‌های مهم در محتوای شما خواهد بود. برای ایجاد یک برچسب صحیح به محتوای “آموزش برچسب گذاری در سایت‌های وردپرس” مراجعه کنید. اگر شما هم تجربه‌ استفاده از برچسب در سایت خود را داشته‌اید، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه ها

نوشتن دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *