0 تا 100 کار با افزونه رنک مث

0 تا 100 کار با افزونه رنک مث
کار-با-افزونه-رنک-مث

رنک مث یکی از افزونه‌های وردپرس بسیار کاربردی و پرطرفدار است. در این مقاله سعی داریم تا به طور کامل نکات مربوط به پیرامون این افزونه را بررسی کنیم. در نهایت خواهید فهمید که چطور می‌توانید با استفاده از این افزونه نوشته یا پستی که می‌خواهید در وبسایت خود منتشر کنید را سئو کنید، به نحوی که بیشترین بازدهی را داشته باشد.

افزونه_رنک_مث

مزایای استفاده از افزونه رنک مث

هنگامی که در نظر دارید پستی را منتشر کنید، فرایندی را طی خواهید کرد که شاید از نظر شما مناسب و از نظر گوگل نامناسب باشد. در واقع این تفاوت سلیقه می‌تواند به دلیل استانداردهای متفاوتی باشد که گوگل در نظر دارد. بنابراین زمانیکه پست شما منتشر می‌شود، بازدهی کافی را نداشته و امتیازی را از سمت این کمپانی دریافت نخواهد کرد. افزونه رنک مث، مانند یک راهنما برای شما بوده و کمک می‌کند تا وبسایت خود را به گونه‌ای بهینه‌سازی کنید که بالاترین بازدهی را در میان صفحات موجود در گوگل داشته باشد.

این افزونه، هر پست شما را به تنهایی تحلیل کرده و در نهایت ایراداتش را به صورت هشدارهایی به شما اعلام می‌کند و با اعلام یک امتیاز به شما می‌گوید که تا چه میزان توانسته‌اید نظر گوگل را به خود جلب کنید.

شروع کار با افزونه رنک مث

فرایند بهینه سازی توسط افزونه Rank Math از همان ابتدای تولید محتوا برای وبسایتتان آغاز می‌شود. دقیقا زمانیکه شما نوشته‌ای را در بخش مربوطه در سایتتان قرار می‌دهید. نحوه ایجاد نوشته در وردپرس را در مقاله مربوط به آن بخوانید.

افزونه رنک مث هم توسط ویرایشگرهای کلاسیک،پشتیبانی می‌شود و هم در ویرایشگر بلوک قابل استفاده است. در ویرایشگر کلاسیک این افزونه در زیر نوشته‌ها قرار می‌گیرد، حال آنکه در ویرایشگر بلوک آن را در کنار نوشته و با کلیک کردن روی گزینه SEO Score خواهید دید.

شروع کار با افزونه رنک مث

اولین مرحله برای کار با این افزونه توجه به امتیازاتی است که به ما می‌دهد. اما برای دریافت این امتیاز در وهله اول باید کلمه کلیدی اصلی خود را مشخص کرده و در بخش مربوطه قرار دهید. این کلمه باید همان چیزی باشد که کل محتوای مطلب شما در آن خلاصه شده و کاربر با سرچ کردن آن به صفحه سایت شما برسد. به عنوان مثال کلمه کلیدی در مطلبی که در حال مطالعه آن هستید، “افزونه رنک مث” است. با قرار دادن کلمه کلیدی در مکان مخصوص خود، امتیازی برایتان به نمایش در خواهد آمد که بر اساس تمام عملکردهای شما در متنی که در آن صفحه قرار داده‌اید، مشخص می‌شود.

برای پیدا کردن دقیق‌تر کلمه کلیدی مورد نظرتان میتوانید مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.

رنک_مث

در نظر داشته باشید که معمولا رنک مث در زمانی بیشتری بازدهی را دارد که تنها روی یک کلمه کلیدی فوکوس کنید. در باقی موارد ممکن است نتایج درستی را دریافت نکنید یا حداقل به میزان استفاده از یک کلمه کلیدی دقیق نباشید.

رنگ‌های راهنما در افزونه رنک مث

زمانیکه افزونه رنک مث را فعال می‌کنید، در کنار محتوایی که منتشر کرده‌اید، علائمی را مشاهده خواهید کرد که با رنگ‌های متفاوت نشان داده شده‌اند:

تیک سبز: این گزینه به معنی انجام صحیح و درست کاری است که باید انجام می‌دادید.

تیک زرد: این گزینه به معنی این است که محتوای شما کمی با آنچه که گوگل در نظر دارد فاصله داشته و با کمی کار کردن می‌توانید رنگ آن را سبز کنید.

تیک قرمز: یعنی پست شما ضعیف بوده و بهتر است آن را به طور کامل بررسی کنید تا بتوانید مطلب خود را بهینه کنید.

جدا از تیک‌های رنگی، Rank Math به پست شما یک امتیاز کلی نیز می‌دهد که بر اساس میزان بهینه سازی کل محتوایتان است. این  امتیاز در گزینه‌ای که برای باز کردن رنک مث در صفحه ویرایشگر پست کلیک کرده‌اید قابل مشاهده است.

هر نمره‌ای در این بخش رنگی مخصوص به خود دارد که به صورت زیر تعریف می‌شود:

سبز (امتیاز بالای 80): اگر نمره کلی شما بیش از 80 باشد، رنگ سبز نشان داده می‌شود. وقتی نمره سبز را می‌بینید، به این معنی است که پست شما آماده انتشار است. اگر نمره پست شما بالای 80 است، همچنان به شما توصیه می‌کنیم که مقاله خود را بیشتر بهینه کنید و امتیازی نزدیک به 100 بگیرید.

زرد (امتیاز بین 50 تا 80 امتیاز): نمره کلی زرد را زمانی خواهید دید که امتیاز پست شما بین 51 تا 80 است. این بدین معناست که پست شما به طور کامل بهینه نشده و جای زیادی برای بهبود وجود دارد. توصیه می‌کنیم که پستتان را کمی بیشتر بهینه سازی کنید، تا احتمال کسب رتبه بالاتری در نتایج جستجو داشته باشید.

قرمز (امتیاز زیر 50): اگر نمره رنک مث شما قرمز باشد، به این معنی است که نمره آن زیر 50 است. این به این معناست که پست شما برای کلمات کلیدی اصلی به هیچ عنوان بهینه نشده و حتی از شیوه‌های اولیه سئو نیز پیروی نمی‌کند. بهتر است تمام توصیه‌هایی که Rank Math به شما می‌دهد را دنبال و به امتیاز بهینه‌سازی مناسبی برسید تا شانس بالاتری برای رتبه‌بندی پست خود داشته باشید.

گزینه‌های موجود در افزونه رنک مث کدامند؟

اکنون که با این افزونه رنک مث آشنا شدید، بهتر است چند نمونه از مفاهیم آن را نیز بررسی کنیم. به طور کلی رنک مث از 4 جهت مختلف محتوای شما را بررسی می‌کند:

هر کدام از این بخش ها، توسط یک نماد سبز یا قرمز نشان داده می‌شوند. به عنوان مثال نشان می‌دهد که یک یا چند بخش از محتوای شما ایراداتی را دارد. در تصویر تعداد خطاها در هر بخش نشان داده شده است.

افزونه رنک مث پرو

افزونه-رنک-مث-پرو

تا اینجای کار در مورد افزونه رنک مث سخن گفتیم، اما این افزونه در مواقعی ممکن است اطلاعاتی که ما به آن نیاز داریم را در اختیارمان قرار ندهد. اینجاست که پای استفاده از این افزونه‌ها به صورت تخصصی‌تر به میان می‌آید. افگیگا برای راحت کردن کار کاربرانش سعی کرده محصولاتی را تولید کند که به صورت کاملتر بهینه‌سازی سایت‌های مختلف را انجام دهد. از میان این تولیدات می‌توانیم به رنک مث پرو اشاره کنیم که اطلاعات لازم در زمینه آن را می‌توانید در صفحه مربوط به آن ببینید.

سخن پایانی

در نظر داشته باشید که فقط سبز شدن افزونه رنک مث نمی‌تواند دلیلی برای عالی بودن نوشته شما باشد، عوامل دیگری نظیر رقبا، اعتبار دامنه، لینک‌ها و صدها عامل دیگر نیز وجود دارد که رتبه بندی یک صفحه را تعیین می‌کنند. بسیاری از این عوامل خارج از کنترل شما خواهند بود. سئو یک ویژگی متغیر است و توصیه‌هایی که عنوان می‌شود، تنها به عنوان بهترین پیشنهادات برای یک صفحه در وبسایت شماست. گاهی حتی یک پست با نمره پایین‌تر می‌تواند رتبه بسیار خوبی داشته باشد. بنابراین، این تست‌های بهینه سازی را به عنوان یک چارچوب یا راهنما در نظر بگیرید، نه به عنوان پاسخ مطلق…

دیدگاه ها

نوشتن دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *